Hakkımızda

Doç.Dr.Ahmet Terzioğlu

Doç.Dr.Ahmet Terzioğlu

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Yaklaşık 16 yıl bu klinikte hizmet etmiş, bu sürede gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pek çok yayın yapmış ve 2006 yılında girdiği doçentlik sınavını başararak “Üniversite Doçenti” ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır. 2016 yılında emekli olan Dr. Ahmet Terzioğlu, 2017 Mart ayında Yakındoğu Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak göreve başlamış, Temmuz-2017 tarihinde tam zamanlı çalışmaya başlamıştır. Ekim-2017 tarihinde ailesi ile birlikte Kıbrıs’a yerleşmiştir. Aralık-2017 tarihinde kendi kliniğini açmaya karar vermiş ve uzun bir tadilat sürecinin ardından 12 Mayıs 2017 tarihinde kliniğimiz açılmıştır.

Doç.Dr.Ahmet Terzioğlu

Kliniğimizin kurucusu ve sahibi Doç. Dr. Ahmet Terzioğlu, aslen Baf-Kıbrıs doğumludur. Üniversite eğitimi için gittiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 1987 yılında bitirmiş, 1994 yılında ise Plastik Cerrahi uzmanlığını tamamlayarak plastik cerrahi uzmanı olmuştur. Bir süre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Öğretim Üyeliği yaptıktan sonra 2001 yılında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının sınavını kazanarak Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde Klinik Şef yardımcısı görevine atanmıştır.

Yaklaşık 16 yıl bu klinikte hizmet etmiş, bu sürede gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pek çok yayın yapmış ve 2006 yılında girdiği doçentlik sınavını başararak “Üniversite Doçenti” ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

Doç. Dr. Ahmet Terzioğlu’nun bugüne kadar yayınlanmış 70’ten fazla yurtdışı, 50’den fazla da yurtiçi olmak üzere 120’nin üzerinde bilimsel yayını bulunmaktadır. Bu yayınlara yapılmış 700’den fazla atıf mevcuttur. Kendisi Sağlık Hukuku konusuna duyduğu ilgi nedeniyle yeniden üniversite okumaya karar vermiş ve üniversite sınavını yeniden kazanarak Hukuk fakültesi öğrencisi olmuştur. Halen Hukuk fakültesi son sınıf öğrencisidir.

2016 yılında emekli olan Dr. Ahmet Terzioğlu, 2017 Mart ayında Yakındoğu Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak göreve başlamış, Temmuz-2017 tarihinde tam zamanlı çalışmaya başlamıştır. Ekim-2017 tarihinde ailesi ile birlikte Kıbrıs’a yerleşmiştir. Aralık-2017 tarihinde kendi kliniğini açmaya karar vermiş ve 12 Mayıs 2018 tarihinde kliniğimiz açılmıştır.

Kliniğimizde cilt bakımı, lazer epilasyon, ameliyatsız yüz gençleştirme (Ulthera), çatlak, leke, ince kırışıklıkların tedavisi ve deri canlılığının ve sıkılığının geri kazandırılması (altın iğne/iğneli radyofrekans), bölgesel incelme ve selülit tedavisi (Velashape-3) gibi cihaz uygulamaları yanında, botulinum toksin enjeksiyonları, dolgu uygulamaları, PRP (kişinin endi kanı ile gençleşmesi), ip ile yüz germe gibi pek çok uygulama yapılabilmektedir.

Yukarıda sayılan uygulamalar yanında estetik burun ameliyatı, yüz germe ameliyatı, kepçe kulak ameliyatı, göz kapağı ameliyatı, göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme, karın germe, lazer ile yağ alma gibi estetik cerrahiye ait tüm uygulamalar da ameliyathane ortamında yapılmaktadır.

Kliniğimizde doktorumuzla birlikte bir Dermatoloji Uzmanı, bir yönetici, bir sekreter, bir estetisyen, bir hemşire ve bir servis elemanı olmak üzere toplam 7 kişi görev yapmaktadır.

Doç.Dr.Ahmet Terzioğlu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Çağrı Merkezi

+90 548 868 25 25

Online Randevu

Randevu için tıklayınız